4 filary skutecznej implantologii

4 filary skutecznej implantologii

Guided implantology – Implantacja nawigowana

 

Implantacja nawigowana to planowanie idealnej pozycji implantów oraz osadzenie implantu dokładnie w tym miejscu, w którym będzie miał odpowiednią stabilizację. Szablony chirurgiczne stosowane przy zabiegach implantologicznych pozwalają na perfekcyjne wykonanie zabiegu unikając mikro przesunięć, które wpływają kształt i estetykę przyszłej pracy protetycznej. 

Do zaplanowania zabiegu wykorzystujemy tomograf komputerowy oraz skaner wewnątrzustny 3D. Dzięki temu możemy przewidzieć wszystkie niespodziewane sytuacje, precyzyjnie obliczyć pozycję wszystkich implantów oraz kształt przyszłych koron na implantach, a także zadbać o natychmiastowe zaopatrzenie pacjenta po zabiegu w przykręcane mosty na implantach.

precyzja jest naszą zasadą przewodnią. W ThommenMedical opracowujemy i produkujemy wszystkie nasze produkty w naszym własnym zakładzie w Grenchen w Szwajcarii. Utrzymując wszystkie procesy produkcyjne i produkcyjne we własnym zakresie, jesteśmy w stanie zapewnić spełnienie i utrzymanie najwyższych standardów.

 

 

 

Regeneracja kości / augmentacja / przeszczepy bloków kostnych

 

Głównym wyzwaniem implantacji nawigowanej jest wybranie najlepszego miejsca do wszczepienia implantu nie zawsze jednak idzie to w parze z idealnym podłożem jakim jest kość pacjenta. Aby stworzyć warunki kostne zapewniające powodzenie zabiegu, konieczne jest wykonanie wymagających i skomplikowanych zabiegów regeneracyjnych chirurgicznych takich jak: augmentacja kości w wymiarze poziomym i pionowym z wykorzystaniem kości własnej, biomateriałów lub bloków kostnych.

 

 

 

Zarządzanie tkankami miękkimi 

 

Przeszczep dziąsła gwarantuje zatrzymanie wędrówki dziąsła wokół implantów, a tym samym zapobiega obniżeniu kości oraz odsłonięciu implantu, co może w konsekwencji skutkować stanami zapalnymi oraz utratą implantu. W Bańczyk Stomatologia wykonujemy zawsze przeszczepy dziąseł (Free Gingival Graft oraz Connective Tissue Graft) 6-8 tygodni po zabiegu implantacji. Zabiegi tkankowe umożliwiają uzyskanie tzw. profilu wyłaniania, czyli dziąsła które okala koronę zęba i wyklucza powstanie ciemnych trójkątów, tak często spotykanych przy implantoprotetyce (koronach na implantach). 

 

Podniesienie dna zatoki szczękowej (sinuslift)

Sinus lift to zabieg chirurgiczny wykonywany w stomatologii i implantologii, którego celem jest utworzenie kości w okolicy zatok szczękowych, zastosowanie implantów zębowych do jamy ustnej.

Zabieg sinusliftu jest wykonywany w przypadku dostarczenia ilości kości w okolicy grzbietowej szczęki, co utrudnia lub umożliwia wprowadzenie implantów. W trakcie zabiegu chirurg podnosi błonę śluzową zatoki szczękowej i wypełnia przestrzeń między błoną a kością z materiału (np. kość ogryzkowa, syntetycznym materiałem kościopodobnym), co powoduje powiększenie objętości kości.

 

 

Zabieg sinuslift pozwolił na wprowadzenie implantów zębowych w miejscu, gdzie wcześniej było niemożliwe ze względu na brak kości. Dzięki temu pacjenci mogą mieć piękny i zdrowy uśmiech, a także wpływać na jakość swojego życia dzięki lepszemu funkcjonowaniu.

W Bańczyk Stomatologia implantologią zajmuje się:

dr Łukasz Bańczyk

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym aplikacji IQ Dental.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Bańczyk Stomatologia.


Pełna informacja o sposobie przetwarzania danych TUTAJ.