Pierwsza wizyta

Cele pierwszej wizyty


Pierwsza wizyta w Bańczyk Stomatologia jest wizytą szczególną. Nie wykonujemy w jej trakcie żadnych zabiegów (chyba że odwiedza nas Pacjent z dolegliwościami bólowymi – wtedy oczywiście nie można czekać). To wizyta konsultacyjna, która ma inne cele – postawienie diagnozy i zaplanowanie leczenia.

W naszej placówce bierzemy sobie do serca założenia stomatologii holistycznej. Ta filozofia leczenia kładzie szczególny nacisk na wzajemne zależności w organizmie. Jest on systemem, w którym niczego nie powinno się rozpatrywać w izolacji – stan określonych części organizmu wpływa na zdrowie innych, a poszczególne choroby czy dysfunkcje przyczyniają się do powstawania kolejnych.

Właśnie dlatego leczenie miejscowe często okazuje się niewystarczające. Często potrzebne jest leczenie kompleksowe, którego celem jest znalezienie prawdziwego źródła problemu i przywrócenie Pacjentowi pełni zdrowia i funkcjonalności jamy ustnej. Takie leczenie to jednak złożony proces, dlatego wymaga wcześniejszego dokładnego zaplanowania.

Pierwsza wizyta

Konsultacje stomatologiczne prowadzą:

Pierwsza wizyta

lek. dent., specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej.

Łukasz Bańczyk

Zajmuje się: implantologia, odbudowa kości, odbudowa dziąsła, chirurgia szczękowo-twarzowa oraz chirurgia stomatologiczna

Jest lekarzem stomatologiem, chirurgiem szczękowo-twarzowym z 15-letnim doświadczeniem oraz współwłaścicielem poradni stomatologicznej, gdzie na pierwszym miejscu stawia się dobro Pacjentów. Jest Absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a wiedzę i doświadczenie zdobywał u międzynarodowych pionierów współczesnej stomatologii, takich jak prof. Hürzeler, dr Zuhr, dr Zastov, prof. Urban i prof. Khoury. To od nich nauczył się szwajcarskiej precyzji i dążenia do perfekcji.

 

W swojej pracy nie uznaje kompromisów i stosowania półśrodków – stawia sobie za cel wybór najlepszych w danym przypadku metod kompleksowego leczenia. Podejmuje się nawet najtrudniejszych zabiegów regeneracji kości, podniesienia zatok szczękowych, implantologii stosowanej, pełnej odbudowy uzębienia i przywrócenia prawidłowych funkcji żucia. Wszystko po to, by zapewnić Pacjentom spektakularny efekt zdrowego i pięknego uśmiechu.

 

Poza pracą spędza czas aktywnie. Jest pasjonatem sportu (piłka nożna, tenis, snowboard), lubi też podróże – zwłaszcza górskie wędrówki.

Pierwsza wizyta

lek. dent.

Anna Bańczyk

Zajmuje się: protetyka, okluzja wg wiedeńskiej szkoły prof. Slavicka, stomatologia estetyczna

Jej zawodową dewizą jest “kompleksowe i indywidualne podejście do Pacjenta”. Leczenie rozpoczyna od znalezienia przyczyny problemu, a następnie analizuje najlepsze możliwości jego rozwiązania. Zawsze proponuje Pacjentowi takie metody leczenia, jakie sama chciałaby, żeby zastosowano u niej. Podczas leczenia dba o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wszystko po to, żeby Pacjent czuł się komfortowo, a leczenie było maksymalnie przewidywalne, bez niespodzianek.

 

Cechuje ją duża empatia i chęć niesienia pomocy Pacjentom. Dlatego dobrze realizuje się w swojej pracy, która daje jej ogromną satysfakcję.

Jak przebiega konsultacja w Bańczyk Stomatologia?

Konsultacja to czas poświęcony Pacjentowi, dzięki któremu poznajemy charakter jego problemu, indywidualne uwarunkowania, ogólny stan zdrowia, a także jego potrzeby i oczekiwania związane z leczeniem. Zależy nam na naprawdę kompleksowym podejściu, dlatego konsultacja jest u nas dwuetapowa, a na każdy z jej etapów przeznaczamy odrębną wizytę.

 

Pierwsza wizyta jest poświęcona na wykonanie szczegółowej diagnostyki. Obejmuje ona krótki przegląd stomatologiczny (diagram), RTG pantomograficzne, tomografię komputerową, zdjęcia cyfrowe, trójwymiarowy skan wewnątrzustny. Uzyskane w ten sposób dane pozwalają na dokładną ocenę między innymi stanu zębów, dziąseł, warg, języka, mięśni żucia, ślinianek, kości podtrzymujących zęby, stawów skroniowo-żuchwowych, prawidłowości zgryzu. Sporządzamy także dokumentację fotograficzną, która umożliwi nam cyfrowe modelowanie nowego uśmiechu Pacjenta.

 

Pierwsza wizyta

 

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzana jest także pierwsza rozmowa z lekarzem – wywiad medyczny, pozwalający nam przede wszystkim poznać ogólny stan zdrowia Pacjenta. Te informacje pozwalają dobrać odpowiednie metody leczenia, biorąc pod uwagę indywidualne uwarunkowania Pacjenta, choroby przewlekłe (niektóre z nich stanowią przeciwwskazanie do określonych zabiegów), a także jego potrzeby i oczekiwania.

 

Druga wizyta konsultacyjna jest poświęcona wizualizacji i przymiarce nowego uśmiechu – Pacjent może w ten sposób jeszcze przed rozpoczęciem leczenia zobaczyć na własne oczy jego planowany efekt i ocenić, czy mu on odpowiada.

Podczas tej wizyty zostaje także przedstawiony plan leczenia wraz z kosztorysem. Obejmuje on wszystkie etapy planowanego leczenia aż do przywrócenia Pacjentowi pełni zdrowia. Plan zostaje omówiony z Pacjentem, lekarz odpowiada też na jego pytania i tłumaczy ewentualne niejasności. Dzięki starannie zaplanowanemu leczeniu wszystko nie tylko przebiega sprawnie, ale też Pacjent ma większy komfort psychiczny, wiedząc, co go czeka i nie obawiając się po drodze niespodzianek.

 

Zadzwoń i umów się na wizytę

Zobacz więcej filmów

3 Videos

Dowiedz się więcej

Zapraszamy do Bańczyk Stomatologia – na wizytę u nas możesz się umówić, dzwoniąc pod numer

Czekamy pod numerem 609 564 455. Dla wygodny naszych Pacjentów umieściliśmy na stronie również formularz kontaktowy. Zapraszamy!

Opinie naszych Pacjentów

W naszym gabinecie doceniamy opinie naszych Pacjentów, które świadczą o ich zadowoleniu z profesjonalizmu oraz przyjaznej atmosfery. Opinie te są dla nas ważnym wsparciem i potwierdzeniem skuteczności naszych usług.

Bańczyk Stomatologia

Zapisz się na konsultację

Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego, aby umówić się na wizytę i doświadczyć profesjonalnej opieki stomatologicznej. 


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym aplikacji IQ Dental.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Bańczyk Stomatologia.


Pełna informacja o sposobie przetwarzania danych TUTAJ.