Japońska Ortodoncja wg. prof. Sato

Korekcja uśmiechu dziąsłowego – gummy smile

Co to jest gummy smile?

 

Gummy smile to stan, w którym górne dziąsła są zbyt eksponowane podczas uśmiechu, co powoduje, że zęby wydają się mniejsze niż są w rzeczywistości.

 

Jak wygląda leczenie gummy smile?

W zależności od przyczyny gummy smile, leczenie może obejmować różne metody. W niektórych przypadkach wystarczy wykonanie korekty linii uśmiechu za pomocą lasera lub chirurgicznego zabiegu jakim jest gingiwoplastyka, czyli wycięcia nadmiaru dziąsła znad zęba.

 

W bardziej zaawansowanych przypadkach, w których przyczyną jest m.in. nadmierna wysokość kości szczęki, konieczne może być leczenie ortodontyczne lub chirurgiczne. Polegające na użyciu indywidualnego implantu przytwierdzonego do kości nad zębami. W efekcie górna warga opierając się na implancie, nie ucieka do góry i sprawia, że uśmiech przestaje być tak szeroki.

W niektórych sytuacjach stosuje się również iniekcje toksyny botulinowej, aby zrelaksować mięśnie nadmiernie uniesione podczas uśmiechu.

 

Warto zauważyć, że leczenie gummy smile powinno być indywidualnie dostosowane do potrzeb i sytuacji pacjenta, dlatego najlepiej skonsultować się z doświadczonym specjalistą stomatologicznym w celu uzyskania szczegółowej porady.

W Bańczyk Stomatologia korekcją uśmiechu zajmuje się:

dr Łukasz Bańczyk

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym aplikacji IQ Dental.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Bańczyk Stomatologia.


Pełna informacja o sposobie przetwarzania danych TUTAJ.