fbpx

Bonding zębów

To procedura stomatologiczna w stomatologii estetycznej polegająca na estetycznym nałożeniu kompozytu na licową (wierzchnią) stronę zęba.

 

Polega na nakładaniu i utwardzaniu specjalnego materiału kompozytowego na zębach w celu poprawy ich wyglądu i funkcji. Jest to stosunkowo szybki i nieinwazyjny sposób naprawy drobnych usterek zębów lub poprawy ich kształtu czy zamknięciu diastemy.

 

Proces rozpoczyna się od projektu nowego uśmiechu w klinice stomatologii estetycznej, wykonania waxup, czyli nawoskowania nowego kształtu na modelu gipsowym a następnie wykonanie szablonu (indeksu) na podstawie którego przeniesiony zostanie nowy kształt z nawoskowanego projektu do ust pacjenta.  

 

Kiedy warto wykonać bonding zębów?

 

  1. Korekta nierówności: Bonding zębów może maskować nierówności, takie jak szpary między zębami lub lekkie przekrzywienia.
  2. Poprawa wyglądu: Może być wykorzystywany do poprawy estetyki zębów, takich jak zmiana kształtu, koloru, długości.
  3. Rekonstrukcja: Bonding może służyć do rekonstrukcji złamanych krawędzi zębów.  Bonding zębów jest mniej inwazyjny niż licówki lub korony.
  Jednak ma to swoje ograniczenie, takie jak ścieralność oraz większa podatność na przebarwienia i stosunkowo niska trwałość. W związku z tym, bonding jest często stosowany do tymczasowych lub kosmetycznych poprawek, a w bardziej zaawansowanych przypadkach konieczne może być zastosowanie licówek lub koron porcelanowych/cyrkonowych. 

  W Bańczyk Stomatologia bondingiem zajmuje się:

  lek.stom. Maciej Raczyński

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym aplikacji IQ Dental.

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Bańczyk Stomatologia.


  Pełna informacja o sposobie przetwarzania danych TUTAJ.