Bańczyk Stomatologia logo
Bańczyk Stomatologia logo
O nas

Bańczyk Stomatologia to więcej niż firma rodzinna. To centrum zdrowego, pięknego uśmiechu, gdzie wraz z grupą zaufanych ekspertów dzielimy przekonanie o możliwości zapewnienia najwyższych standardów w każdej dziedzinie stomatologii. Bez kompromisów, bez półśrodków. W pełnym szacunku do Twojej wymarzonej wizji idealnego uśmiechu.

Anna i Łukasz Bańczyk

Łukasz Bańczyk

Jestem lekarzem stomatologiem, chirurgiem szczękowo-twarzowym z 13 letnim doświadczeniem, który w swojej pracy kieruje się prawdziwie dobrem Pacjenta. Z tego względu nie zgadzam się na kompromisy, nie stosuję półśrodków i dobieram najlepsze, najbardziej nowoczesne metody kompleksowego leczenia. Podejmuję się nawet najtrudniejszych zabiegów regeneracji kości, podniesienia zatok szczękowych, implantologii nawigowanej, pełnej rekonstrukcji uzębienia i przywrócenia prawidłowych funkcji żucia.

Zależy mi na spektakularnym efekcie, zdrowym i pięknym uśmiechu moich Pacjentów. Szwajcarskiej precyzji i dążenia do perfekcji uczyłem się od międzynarodowych pionierów współczesnej stomatologii jak prof. Hürzeler, dr Zuhr, dr Zastov, prof. Urban, prof. Khoury. Wraz z żoną Anią tworzę klinikę, gdzie na pierwszym miejscu stawiamy Pacjentów.

Anna Bańczyk

Jestem lekarzem stomatologiem z pasji i powołania. Specjalizuję się w stomatologii estetycznej, która wymaga specjalistycznej wiedzy i wyrabianych latami zdolności manualnych. Zajmuję się leczeniem choroby okluzyjnej, kompleksową rehabilitacją zgryzu wg metodyki prof. Slavicka. Pomagam moim Pacjentom uwolnić się od bólu głowy i mięśni, a także patologicznego starcia zębów wynikającego z nieprawidłowego zgryzu. Zawsze sporządzam indywidualny plan leczenia na podstawie wywiadu, badania mięśni, zębów oraz kręgosłupa szyjnego. Rozwiązuję problemy Pacjentów dzięki dotarciu do ich źródła.

Anna Bańczyk lekarz stomatologii
O nas

lek. dent., specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej.

Łukasz Bańczyk

Zajmuje się: implantologia, odbudowa kości, odbudowa dziąsła, chirurgia szczękowo-twarzowa oraz chirurgia stomatologiczna

Jest lekarzem stomatologiem, chirurgiem szczękowo-twarzowym z 15-letnim doświadczeniem oraz współwłaścicielem poradni stomatologicznej, gdzie na pierwszym miejscu stawia się dobro Pacjentów. Jest Absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a wiedzę i doświadczenie zdobywał u międzynarodowych pionierów współczesnej stomatologii, takich jak prof. Hürzeler, dr Zuhr, dr Zastov, prof. Urban i prof. Khoury. To od nich nauczył się szwajcarskiej precyzji i dążenia do perfekcji.

 

W swojej pracy nie uznaje kompromisów i stosowania półśrodków – stawia sobie za cel wybór najlepszych w danym przypadku metod kompleksowego leczenia. Podejmuje się nawet najtrudniejszych zabiegów regeneracji kości, podniesienia zatok szczękowych, implantologii stosowanej, pełnej odbudowy uzębienia i przywrócenia prawidłowych funkcji żucia. Wszystko po to, by zapewnić Pacjentom spektakularny efekt zdrowego i pięknego uśmiechu.

 

Poza pracą spędza czas aktywnie. Jest pasjonatem sportu (piłka nożna, tenis, snowboard), lubi też podróże – zwłaszcza górskie wędrówki.

O nas

lek. dent.

Anna Bańczyk

Zajmuje się: protetyka, okluzja wg wiedeńskiej szkoły prof. Slavicka, stomatologia estetyczna

Jej zawodową dewizą jest “kompleksowe i indywidualne podejście do Pacjenta”. Leczenie rozpoczyna od znalezienia przyczyny problemu, a następnie analizuje najlepsze możliwości jego rozwiązania. Zawsze proponuje Pacjentowi takie metody leczenia, jakie sama chciałaby, żeby zastosowano u niej. Podczas leczenia dba o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Wszystko po to, żeby Pacjent czuł się komfortowo, a leczenie było maksymalnie przewidywalne, bez niespodzianek.

 

Cechuje ją duża empatia i chęć niesienia pomocy Pacjentom. Dlatego dobrze realizuje się w swojej pracy, która daje jej ogromną satysfakcję.

O nas

lek. dent.

Maciej Raczyński

Zajmuje się: stomatologia estetyczna, leczenie kanałowe.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W naszej poradni zajmuje się endodoncją, protetyką i stomatologią estetyczną. Odznacza się niezbędną w tej pracy precyzją i wysokim poczuciem estetyki. Pacjenci doceniają także jego empatię, cierpliwość i opanowanie oraz indywidualne podejście do każdej osoby, odwiedzającej nasz gabinet.

W chwilach wolnych od pracy poświęca się grze na gitarze i podróżom. Jego pasją jest też dobra kuchnia.

O nas

lek. dent.

Agnieszka Kucharska

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe.

Absolwentka Uniwersytetu im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W naszej poradni zajmuje się stomatologią zachowawczą i endodoncją, a jej zaangażowanie i skuteczność zyskują uznanie Pacjentów. A poza pracą? W wolnym czasie poświęca się przede wszystkim podróżom – czy to pieszym wędrówkom górskim, czy rowerowym przejażdżkom bądź wycieczkom motocyklowym. Interesuje się również teatrem, tańcem i koncertami.

O nas

lek. stom.

Witold Pędich

Zajmuje się: ortodoncja.

Ukończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. W naszej poradni zajmuje się ortodoncją, ortotropią (leczeniem wczesnym posturalnym dzieci) oraz diagnostyką i leczeniem dolegliwości stawów skroniowo-żuchwowych.

 

Zawsze fascynowało go dochodzenie do źródła problemu i rozwiązywanie jego przyczyny. Dlatego też jego ulubioną częścią stomatologii jest diagnostyka. Kładzie duży nacisk na wczesne i posturalne leczenie u dzieci, ponieważ największe problemy związane z uzębieniem są właśnie efektem nieprawidłowej postawy i nieprawidłowego  rozwoju szczęk w wieku dziecięcym.

Jego zainteresowania poza pracą to śpiew, gra na gitarze, capoeira, tenis ziemny, taniec i książki.

O nas

lek. dent.

Aleksandra Jadczyk-Florian

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca.

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Iwano-Frankiwsku. Jest nie tylko dentystą, ale także certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej. Jeśli chodzi o stomatologię, zajmuje się przede wszystkim stomatologią zachowawczo-estetyczną oraz pedodoncją.

 

Odznacza się empatią i indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta, a także bardzo istotnym w jej pracy poczuciem estetyki. Uważa, że dzięki stomatologii może realizować się zarówno jako lekarz, jak i artystka. W swojej pracy nad tworzeniem pięknych uśmiechów łączy możliwości współczesnej stomatologii i medycyny estetycznej, a uzyskane w ten sposób efekty przynoszą jej dużo satysfakcji. Uśmiech to nie tylko zęby, a Dr Aleksandra lubi “kłaść wisienkę na torcie”.

 

W wolnych chwilach poświęca się swoim pasjom, takim jak podróże, sporty zimowe, fotografia. Dr Aleksandra jest też malarką, jej obrazy można podziwiać na jej profilu na instagramie @dentartistcreation.

O nas

lek. stom.

Jerzy Szyrocki

Zajmuje się: protetyka, korony i mosty.

Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny. W naszej poradni stomatologicznej zajmuje się protetyką oraz leczeniem dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Pracuje zgodnie ze szkołą okluzji VieSID wg prof. Slavicka przywracając pacjentom prawidłowy zgryz i uwalniając od bólu głowy czy szumów usznych.

Jego doświadczenie, sumienność i precyzja w pracy pozwalają Pacjentom odzyskiwać piękny i funkcjonalny uśmiech. 

Ale nie samą pracą się żyje – w wolnym czasie oddaje się swoim zainteresowaniom, takim jak motocykle i akwarystyka morska.

O nas

lek. dent.

Piotr Majewski

Zajmuje się: chirurgia stomatologiczna.

Ukończył Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Dziedziny, którymi zajmuje się w swojej pracy w Bańczyk Stomatologia, to chirurgia stomatologiczna i szczękowo-twarzowa.

 

Jego wiedza i doświadczenie sprawiają, że z powodzeniem podejmuje się nawet trudnych, skomplikowanych przypadków.

O nas

lek. dent.

Klaudia Kowalska

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza.

Decyzję o tym, że chce zostać dentystą, podjęła już w szóstej klasie szkoły podstawowej. Przez kolejne 11 lat edukacji wybory, których dokonywała, konsekwentnie prowadziły ją do tego jednego obranego celu.

 

Zarówno w pracy, jak i w innych sferach życia, nieustannie zadaje sobie i innym pytanie: “dlaczego?”. Ta dociekliwość motywuje ją do stałego rozwoju, poszerzania wiedzy i podnoszenia kompetencji. Z każdego szkolenia wyciąga maksimum, co przekłada się na satysfakcjonujące efekty osiągane u naszych Pacjentów. Przykłada też dużą wagę do ich komfortu w trakcie leczenia. W połączeniu z empatią i dbałością o detale pozwala jej to osiągać doskonałe rezultaty.

 

Jej pasje poza pracą to narty, jogging i podróże. Uwielbia też podejmować wyzwania cukiernicze oraz zaczytywać się w powieściach detektywistycznych, zwłaszcza z udziałem Herkulesa Poirot.

O nas

lek. dent.

Nadia Holovenko

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza.

Stomatologia jest jej bliska od najmłodszych lat. Wychowywała się w rodzinie, w której każdym pokoleniu ktoś kontynuował tradycję i zostawał dentystą. Tym razem trafiło właśnie na Nadię. Swój dyplom uzyskała na Wydziale Stomatologii Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Iwano-Frankiwsku.

 

Jej doświadczenie, wiedza i zrozumienie procesu leczenia pozwalają jej na odpowiednie zadbanie o Pacjenta i zapewnienie mu komfortowego przejścia przez leczenie. W Banczyk Stomatologia zajmuje się leczeniem zachowawczym.

O nas

Justyna Musiał

Higienistka stomatologiczna.

Nasza higienistka stomatologiczna ukończyła Medyczne Studium Zawodowe w Częstochowie. W Bańczyk Stomatologia zajmuje się prowadzeniem Pacjentów z chorobami przyzębia, higienizacją, wybielaniem, infiltracją próchnicy z wykorzystaniem płynnej żywicy oraz zabiegami profilaktycznymi. Prowadzi również szkolenia i konferencje dla higienistek w Polsce i Czechach z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

 

Poza pracą jej pasje to jazda konna, wędrówki górskie i crossfit.

O nas

Berenika Raszewska

Higienistka stomatologiczna

Swoją przygodę w stomatologii zaczęła od bycia asystentką stomatologiczną. Wkraczając w ten świat, była pełna obaw przed nieznanym, ale bardzo szybko poczuła, że gabinet stomatologiczny to jej miejsce. Z ogromnym zaciekawieniem asystowała wspaniałym lekarzom, którzy tworzyli cudowne prace dla naszych Pacjentów. Uważa, że możliwość uczestniczenia w procesie, jakim jest poprawa komfortu ich życia, to coś wyjątkowego. Pracując kilka lat w zawodzie, zapragnęła rozszerzyć pole swoich działań, dlatego od kilku lat można ją spotkać nie tylko w gabinecie z dr. Maciejem Raczyńskim, lecz także w gabinecie profilaktyki, gdzie spełnia się jako higienistka stomatologiczna. Zależy jej na odczarowaniu postrzegania wizyty w gabinecie stomatologicznym jako przykrego obowiązku. Przekonuje Pacjentów, że pobyt na fotelu stomatologicznym można wspominać miło.

 

W czasie wolnym uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca. Z zawodu jest również fotografem – robienie zdjęć to jej pasja, która pozwala jej zatrzymać ulotne chwile na zawsze.

O nas

Justyna Janik

Asystentka stomatologiczna

Z zawodu jest specjalistką z zakresu asysty implantologicznej i chirurgicznej. To właśnie w zabiegach z tych dziedzin spełnia się w naszej poradni. Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe w Częstochowie i Policealną Szkołę w Zabrzu. Zdobyta wiedza, doświadczenie, a także jej osobiste cechy, takie jak zaangażowanie i profesjonalizm, pozwalają jej dobrze dbać o to. aby zabiegi przebiegały sprawnie i z zachowaniem najwyższych medycznych standardów. Poza pracą prowadzi szkolenia z zakresu profesjonalnej asysty Implantologicznej oraz opieki nad pacjentem. 

 

W życiu prywatnym jest matką, żoną i pasjonatką sportu.

O nas

Marta Fik

Asystentka stomatologiczna

Na początek ukierunkowała swoją edukację, by zostać asystentką stomatologiczną, jednak jej potrzeba stałego rozwoju sprawiła, że wkrótce przestało jej to wystarczać. Rozszerzyła więc swoje kompetencje, by zostać higienistką stomatologiczną. W swojej pracy w Bańczyk Stomatologia skutecznie pełni obie te funkcje. Przeprowadza zabiegi higienizacyjne i asystuje w leczeniu ortodontycznym, a dzięki jej zaangażowaniu i dużej staranności Pacjenci mogą odzyskać zdrowy i piękny uśmiech.

 

Poza pracą interesuje się psychologią, koszykówką, podróżami, jazdą na rowerze oraz pracami “Zrób to sam”.

O nas

Justyna Zagzieł

Asystentka stomatologiczna

Swoją przygodę z gabinetem stomatologicznym zaczęła 17 lat temu. Od tego momentu ma pewność, że robi właśnie to, co lubi. Asystuje w zabiegach stomatologii zachowawczej i protetyki. Swoją pracę wykonuje z wielką pasją oraz z pokorą. Jest ciekawa ludzi i świata.

 

Wolny czas spędza z bliskimi – jest mamą 20- i 6-latka oraz żoną. Uwielbia także jazdę na rowerze i czytanie książek (choć nie jednocześnie).

O nas

Klaudia Pińkowska

Asystentka stomatologiczna

Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe w Częstochowie TEB. W naszej poradni pomaga dentyście podczas wykonywania zabiegów z dziedziny stomatologii zachowawczej, protetyki i endodoncji, a także dba o przygotowanie niezbędnych narzędzi i materiałów.

 

W wolnym czasie oddaje się wędrówkom górskim, spacerom i jeździe na rowerze. Interesuje ją także gotowanie i fitness.

O nas

Beata Grabara

Opiekun Pacjenta

W Bańczyk Stomatologia towarzyszy Pacjentowi na każdym etapie leczenia, dbając o jego stronę organizacyjną oraz o to, by przebiegło ono dla niego jak najbardziej komfortowo. W tej pracy doskonale sprawdza się jej życzliwość i zrozumienie potrzeb Pacjentów.

 

Fascynuje ją zrozumienie ludzkiego umysłu i zachowań, odkrywanie potencjału i drzemiącej w każdym człowieku mocy, dlatego rozpoczęła studia na kierunku psychologii oraz psychoterapii. 

 

Uwielbia też naturę, do której ucieka tak często, jak to tylko możliwe.

O nas

Anna Mesjasz

Rejestratorka medyczna

Rolą naszej rejestratorki jest umawianie Pacjentów na dogodne dla nich terminy oraz niesienie im pomocy, tak by czuli roztoczoną nad sobą opiekę, mogli się zrelaksować i wynieśli z wizyty dobre wspomnienia. Empatia i dobre zorganizowanie pozwalają jej dobrze spełniać się w tej roli.

 

Jej zainteresowania poza pracą to taniec i muzyka, sport (rower, siłownia), a od niedawna także wykonywanie fryzur okolicznościowych na okazje  oraz pokazy mody.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym aplikacji IQ Dental.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Bańczyk Stomatologia.


Pełna informacja o sposobie przetwarzania danych TUTAJ.